PREDNOL-A Pomad

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Prednasinolon, iyodoklorhidroksikin’dir. PREDNOL-A Pomad, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan bir ilaçtır. Deride ve genital bölgede cilt hastalıklarıyla birlikte görülen iltihabi ve kaşıntılı semptomların tedavisinde kullanılır. Ayrıca yanıklar ve güneş yanıklarında sadece doktor tavsiyesiyle kullanılmadır.

PREDNOL-A Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Deride ve genital bölgede cilt hastalıklarıyla birlikte görülen iltihabi ve kaşıntılı semptomların tedavisinde kullanılır. Ayrıca yanıklar ve güneş yanıklarında sadece doktor tavsiyesiyle kullanılmadır.
 3. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız.
 4. İlacı sadece yaranın üzerine uygulayınız, ilacı geniş yüzeylere uygulamaktan kaçınınız.
 5. İlacı gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 6. Eğer herhangi bir türde cilt enfeksiyonu (uçuk, su çiçeği, çicek hastalığı gibi)  rahatsızlığınız  varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. İlacı kullanmaya başladıktan sonraki ilk birkaç gün içerisinde durumunuzda bir iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse acilen  doktorunuza başvurunuz.
 8. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 10. 2 yaşın altındaki bebeklerde kullanılmamalıdır.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PREDNOL-A Pomad’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye ufak bir miktarda uygulayınız ve hafif hareketlerle sürünüz. Günde 2-3 kez uygulanabilir. 2 haftadan daha uzun süre kullanmayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulama bölgesinde batma, yanma, tahriş, cilt kuruluğu, soyulma, kızarıklık ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Prednasinolon, iyodoklorhidroksikin

İlaç Marka İsmi:  PREDNOL-A Pomad

PREDNOL-A Pomad İlaç Prospektüsü


PREDNOL-A Pomad İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın