POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol’dur. POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş durumlarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında kullanılır. Kullanımı 2 aylık ve üzeri bebekler  ile 12 yaş arası çocuklar içindir.

POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş durumlarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında kullanılır.
  3. 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.
  4. 5 günden fazla kullanmayınız.
  5. Karaciğer veya böbrek rahatsızlığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.
  6. Kalp, akciğer hastaları ve anemisi olanlarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.
  7. 3 günden fazla süren ateş ve 5 günden fazla devam eden ağrılarda doktorunuza başvurunuz.

POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
  3. 2-11 ay arasında olan bebeklere 1/2 ölçek, 1-2 yaş arasında olan çocuklara 1 ölçek, 2-3 yaş arasında olan çocuklara 1.5 ölçek, 4-5 yaş arasında olan çocuklara 2 ölçek, 6-8 yaş arasında olan çocuklara 2.5 ölçek  ve 9-10 yaş arasında olan çocuklara 3 ölçek verilir. Bu dozlar günde 4 defaya kadar tekrarlanabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Hafif bulantı, ishal , halsizlik yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol

İlaç Marka İsmi: POLMOFEN 120 mg Pediatrik Süspansiyon

Bir Yorum Yazın