POLIVIT Şurup

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Vitamin Kompleksi (Vitamin A 1500 IU, Vitamin B1 1 mg, Vitamin B2 (Sodyum Fosfat) 1.2 mg, Vitamin B6 2 mg, Nikotinamid (PP)7 mg, D-Pantenol 3 mg, Vitamin C 25 mg, Vitamin D3 400 IU, Vitamin E 5 mg) ‘dir. POLIVIT Şurup, beslenme bozukluklarına bağlı, çocuklarda gözlenen büyüme ve gelişme gecikmesi durumlarında, vitamin yetersizliği durumlarında ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla, stomatit, glossit, epidemik hepatit, dermatit, ekzema, akne, cilt kuruluğu, nevrit, nevralji, zona, siyatik, enfeksiyoz, konjonktivit, iştahsızlık, alkolizm ve kemoterapödik kullanım dönemlerinde, ameliyat sonrası nekahat dönemi, yorgunluk, halsizlik, zayıflama, gebelik ve emzirme dönemlerinde artan vitamin gereksinimini karşılamak amacıyla ve özel diyete bağlı vitamin yetersizliklerinde kullanılır.

POLIVIT Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vitamin gereksiniminde kullanılan bir ilaçtır.
 3. Parkinson tedavisinde, piridoksin, levodopanın etkisini azaltabileceğinden, Parkinson tedavisi gören hastalarda bu konu gözönünde bulundurulmalıdır.
 4. İlacı kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve kullanmaya devam edebilirsiniz. B2  vitamini idrarı sarıya boyar.
 5. İlacın aşırı dozlarda uzun süre kullanımı halinde hipervitaminoza bağlı yan etkiler görülebilir. Alerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları ve nadiren görülebilen sıcaklık hissi, baygınlık hissi gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.
 6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuzu önerdiği  dozlarda kullanılabilir.

POLIVIT Şurup’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Her kullanımdan önce kuvvetlice  çalkalayınız. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız. Hekim tarafından başka biçimde önerilmedikçe: 3 ay-1 yaş arası çocuklar: Günde 5 ml (1 ölçek) 1-5 yaş arası çocuklar: Günde 7.5 ml (1.5 ölçek), 5 yaşından büyük çocuklar ve erişkinler: Günde 10 ml (2 ölçek), Hamileler ve süt veren anneler: Günde 10 ml (2 ölçek) alınmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacı kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Vitamin Kompleksi
İlaç Marka İsmi:  POLIVIT Şurup

POLIVIT Şurup İlaç Prospektüsü


polivit-surup-ilac-prospektusu

Yorum(4)

 1. 13 Nisan 2016
  • 23 Ekim 2016
 2. 7 Haziran 2016
 3. 7 Haziran 2016

Bir Yorum Yazın