POLIVIT Draje

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Vitamin Kompleksi (Vitamin A 1500 IU, Vitamin B1 1 mg, Vitamin B2 (Sodyum Fosfat) 1.2 mg, Vitamin B6 2 mg, Nikotinamid (PP)7 mg, D-Pantenol 3 mg, Vitamin C 25 mg, Vitamin D3 400 IU, Vitamin E 5 mg) ‘dir. POLIVIT Draje, beslenme bozukluklarına bağlı, çocuklarda gözlenen büyüme ve gelişme gecikmesi durumlarında, vitamin yetersizliği durumlarında ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla, stomatit, glossit, epidemik hepatit, dermatit, ekzema, akne, cilt kuruluğu, nevrit, nevralji, zona, siyatik, enfeksiyoz, konjonktivit, iştahsızlık, alkolizm ve kemoterapödik kullanım dönemlerinde, ameliyat sonrası nekahat dönemi, yorgunluk, halsizlik, zayıflama, gebelik ve emzirme dönemlerinde artan vitamin gereksinimini karşılamak amacıyla ve özel diyete bağlı vitamin yetersizliklerinde kullanılır.

POLIVIT Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Vitamin gereksiniminde kullanılan bir ilaçtır.
  3. Vitamin B12 veya folik asit eksikliğine bağlı anemi hastalığınız varsa veya parkinson hastası iseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuz söyleyiniz. İlacınızı güvenli bir şekilde alabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
  4. İlacı kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve ilacı kullanmaya devam edebilirsiniz. B2  vitamini idrarı sarıya boyar.
  5. İlacın aşırı dozlarda uzun süre kullanımı halinde hipervitaminoza bağlı yan etkiler görülebilir. Alerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları ve nadiren görülebilen sıcaklık hissi, baygınlık hissi gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuzun önerdiği  dozlarda kullanılabilir.

POLIVIT Draje’nin kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İlacı kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve ilacı kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Vitamin Kompleksi
İlaç Marka İsmi:  POLIVIT Draje

Bir Yorum Yazın