PIROFEN Supozituar

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol, Fenobarbital ‘dur. PIROFEN Supozituar, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş durumlarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında kullanılır.Kullanımı 0 aylık ve üzeri bebekler  ile 6 yaş arası çocuklar içindir.

PIROFEN Supozituar Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş durumlarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında kullanılır.
  3. 5 günden fazla kullanmayınız.
  4. Karaciğer veya böbrek rahatsızlığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.
  5. Kalp, akciğer hastaları ve anemisi olanlarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.
  6. 3 günden fazla süren ateş ve 5 günden fazla devam eden ağrılarda doktorunuza başvurunuz.

PIROFEN Suppozituar’ın Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Dışkılamadan sonra ilacı uygulayacağınız bölgeyi temizleyiniz. İlacı baş ve işaret parmağıyla tutarak makata uygulayınız ve çocuğun bir süre sırt üstü yatmasını sağlayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Hafif bulantı, ishal , halsizlik yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol, Fenobarbital

İlaç Marka İsmi: PIROFEN Supozituar

Bir Yorum Yazın