PEREBRON Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Oksolamin fosfat’tır. PEREBRON Şurup, öksürük giderici bir ilaçtır. Soğuk algınlığına bağlı öksürük ve üst solunum yollarının iltihabi hastalıklarına bağlı öksürük durumlarında kullanılır.

PEREBRON Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Öksürük giderici bir ilaçtır.
 3. İlacın hafif lokal anestezik özelliği vardır. İlacı yuttuktan sonra ağzınızda his azalması veya his kaybı yaşayabilirsiniz, endişelenmeyin.
 4. İlacı kullandığınız halde, belirtilerinizde bir iyileşme görülmezse, doktorunuzla görüşünüz.
 5. Mide ve bağırsaklarda istenmeyen yan etkilere sebep olabilir. Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da mide veya bağırsak problemleriniz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 6. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı halüsinasyonlara sebep olabilir. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PEREBRON Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doz ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız. Midede tahriş riskini azaltmak için yemeklerden sonra tok karnına almanız önerilir.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın hafif lokal anestezik özelliği vardır. İlacı yuttuktan sonra ağzınızda his azalması veya his kaybı yaşayabilirsiniz, endişelenmeyin.

İlaç Etken Maddesi:  Oksolamin fosfat

İlaç Marka İsmi: PEREBRON Şurup

PEREBRON Şurup İlaç Prospektüsü


PEREBRON-Şurup-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın