PAROL HOT Poşet Granül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Parasetamol, Klorfeniramin Maleat, Psödoefedrin hidroklorür’dür. PAROL HOT Poşet Granül, histaminin etkilerini giderici, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı gibi alerjik belirtileri tedavi edici antihistaminik etki eder,burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür ve ağrıyı keser. Grip ve soğuk algınlığında görülen ateş, üşüme, boğaz ağrısı, baş ağrısı, nezle, burun akıntısı, burunda ve boğazda kaşıntı, hapşırma, ödem, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, vücut kırıklığı ve kas ağrılarının giderilmesinde kullanılır. Kullanımı 12 yaş üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

PAROL HOT Poşet Granül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Grip ve soğuk algınlığında görülen ateş, üşüme, boğaz ağrısı, baş ağrısı, nezle, burun akıntısı, burunda ve boğazda kaşıntı, hapşırma, ödem, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, vücut kırıklığı ve kas ağrılarının giderilmesinde kullanılır.
  3. Eğer karaciğer hastalığı, virüs kaynaklı karaciğer iltihaplanması, böbrek hastalığı, akut astım, dar açılı göz tansiyonu, mesane çıkışında tıkanma, midenin on iki parmak bağırsağa açıldığı yerde daralma,  prostat büyümesi veya alkol bağımlılığı gibi rahatsızlıklardan herhangi biri ya da birkaçı varsa bu ilacı kullanmayınız.
  4. Eğer son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait herhangi bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmayınız. Eğer MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden öksürük veya soğuk algınlığı ilacı kullanırsanız, hayati tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
  5. Karaciğer hastalığınız ya da alkol bağımlılığınız var ise  ya da başka bir antihistaminik ilaç ya da ağrı kesici kullanıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
  6. İlacı düzenli kullanmanıza rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse ya da belirtileriniz 3-5 günden uzun sürerse ve diğer enfeksiyon belirtileri de ortaya çıkarsa yada yüksek ateş devam ediyorsa doktorunuza başvurunuz.
  7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
  8. İlacın sakinleştirici etkisi vardır.  Araç ya da makine kullanmak gibi uyanık ve dinç olmayı gerektiren aktivitelerde  çok dikkatli olunuz.
  9. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
  10. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PAROL HOT Poşet Granül’ün Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Her bir poşetin içindeki granülü bir bardak  sıcak su  içine boşaltınız ve çözünmesini bekleyiniz. Sıcakken içiniz. İhtiyaç halinde 6 saatte bir alınabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Bulantı, kusma, hazımsızlık, karın ağrısı, gaz, kabızlık, baş dönmesi, sersemlik ve uyku hali, uyuşukluk yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol, Klorfeniramin Maleat, Psödoefedrin hidroklorür

İlaç Marka İsmi: PAROL HOT Poşet Granül

PAROL HOT Poşet Granül İlaç Prospektüsü


PAROL HOT Poşet Granül İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın