PAROL COLD Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Parasetamol, Fenilpropanolamin’dir. PAROL COLD Kapsül, sinüzit, saman nezlesi ve  soğuk algınlığında görülen  ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, öksürük gibi alerjik belirtilerin tedavisinde ve soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara bağlı ağrılar ve ağrıların eşlik ettiği ateş durumlarında kullanılır.

PAROL COLD Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.
 3. Eğer akciğer hastalığınız veya kalp hastalığınız varsa ya da  kemik iliğinin fonksiyon bozukluğu, şiddetli karaciğer veya böbrek hastalığı, karaciğer enzimlerinde yükselme (Gilbert sendromu) ya da  kansızlığınız  varsa  ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ihtiyaç duyulabilir.
 4. İlacı kullanmanıza rağmen 3-5 gün içinde  ateşin azalmaması ya da ağrının devam etmesi durumunda doktorunuza başvurunuz.
 5. Çocuklarda ve yetişkinlerde tekrarlayan, 3 günden fazla süren ve 39,5 dereceden yüksek ateş tedavisinde doktora danışmadan kullanılmamalıdır.
 6. İlacı doktorunuzun size tavsiye ettiği süreden daha fazla kullanmayınız. Karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 7. Bağımlılık yapıcı özelliğinden dolayı uzun süreli kullanımdan kaçınılmalıdır.
 8. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verir, ilacın yan etkilerini daha da arttırabilir.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayınız.

PAROL COLD Kapsül’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Hafif bulantı, ishal ve halsizlik  yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:   Parasetamol, Fenilpropanolamin

İlaç Marka İsmi: PAROL COLD Kapsül

Bir Yorum Yazın