Parasedol Pediatrik Elixir 120 mg şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol’dur. Parasedol Pediatrik Elixir 120 mg Şurup, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş durumlarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında kullanılır. Kullanımı 2 aylık ve üzeri bebekler  ile 6 yaş arası çocuklar içindir.

Parasedol Pediatrik Elixir 120 mg Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş durumlarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında kullanılır.
  3. 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.
  4. 5 günden fazla kullanmayınız.
  5. Karaciğer veya böbrek rahatsızlığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.
  6. Kalp, akciğer hastaları ve anemisi olanlarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Parasedol Pediatrik Elixir 120 mg Şurup’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Hafif bulantı, ishal , halsizlik yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol

İlaç Marka İsmi: Parasedol Pediatrik Elixir 120 mg Şurup

Parasedol Pediatrik Elixir 120 mg Şurup İlaç Prospektüsü


Parasedol Pediatrik Elixir 120 mg Şurup İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın