Pantomed Pomad

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Dekspantenol topikal’dır. Pantomed Pomad, cilt onarıcı bir ilaçtır. Yatak yaraları; meme başı çatlakları; anüs çatlakları, bebek bezi pişikleri, güneş yanıkları, enfeksiyona bağlı olmayan yaralar; enfeksiyon riski taşıyan yaralar ve yanıklar; bacak ülseri gibi kronik yaralar, ameliyat yaraları;  kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve kuru, tahriş olmuş derinin  tedavisi için kullanılır.

Pantomed Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Yatak yaraları; meme başı çatlakları; anüs çatlakları, bebek bezi pişikleri, güneş yanıkları, enfeksiyona bağlı olmayan yaralar; enfeksiyon riski taşıyan yaralar ve yanıklar; bacak ülseri gibi kronik yaralar, ameliyat yaraları;  kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve kuru, tahriş olmuş derinin  tedavisi için kullanılır.
 3. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.
 4. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini gerekli görülmesi halinde bir gazlı bez ile ya da ped ile kapatınız.
 5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınınız.
 6. Bebek bezi pişiklerinde kullanıyorsanız, her bez değişiminde kremi uygulayınız. Dar ve hava almayacak bezler kullanmaktan kaçınınız.
 7. Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.
 8. Gözlerinize, ağız içine ve vajinaya kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Pantomed Pomad’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Nadiren alerjik cilt reaksiyonları görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Dekspantenol topikal

İlaç Marka İsmi:  Pantomed Pomad

Bir Yorum Yazın