Pantenol Plus Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Dekspantenol, Klorheksidin hidroklorür’dür. Pantenol Plus Krem, ciltteki enfeksiyonları ve mikropları öldürücü, gelişmelerini önleyici ve cilt onarıcı bir ilaçtır. Yatak yaraları; deri çatlakları; meme başı çatlakları; anüs çatlakları; enfeksiyona bağlı olmayan yaralar; enfeksiyon riski taşıyan yaralar ve yanıklar; güneş yanıkları;bacak ülseri gibi kronik yaralar, ameliyat yaraları; pişik; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve kuru, tahriş olmuş derinin  tedavisi için kullanılır.

Pantenol Plus Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Yatak yaraları; deri çatlakları; meme başı çatlakları; anüs çatlakları; enfeksiyona bağlı olmayan yaralar; enfeksiyon riski taşıyan yaralar ve yanıklar; güneş yanıkları;bacak ülseri gibi kronik yaralar, ameliyat yaraları; pişik; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve kuru, tahriş olmuş derinin  tedavisi için kullanılır.
 3. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.
 4. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini gerekli görülmesi halinde bir gazlı bez ile ya da ped ile kapatınız.
 5. Bebek bezi pişiklerinde kullanıyorsanız, her bez değişiminde kremi uygulayınız. Dar ve hava almayacak bezler kullanmaktan kaçınınız.
 6. Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.
 7. Gözlerinize, ağız içine ve vajinaya kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınınız..
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Pantenol Plus Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.

 

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Nadiren alerjik cilt reaksiyonları görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Dekspantenol, Klorheksidin hidroklorür

İlaç Marka İsmi:  Pantenol Plus Krem

Pantenol Plus Krem İlaç Prospektüsü


Pantenol Plus Krem İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın