Pantenol Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Dekspantenol topikal’dır. Pantenol Krem, cilt onarıcı bir ilaçtır. Deri çatlakları, meme başı çatlakları; anüs çatlakları, bebek bezi pişikleri, enfeksiyona bağlı olmayan küçük yara ve yanıklar; güneş yanıkları; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve  kuru, tahriş olmuş derinin tedavisi için kullanılır.

Pantenol Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Deri çatlakları, meme başı çatlakları; anüs çatlakları, bebek bezi pişikleri, enfeksiyona bağlı olmayan küçük yara ve yanıklar; güneş yanıkları; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve  kuru, tahriş olmuş derinin tedavisi için kullanılır.
 3. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.
 4. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini gerekli görülmesi halinde bir gazlı bez ile ya da ped ile kapatınız.
 5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınınız.
 6. Bebek bezi pişiklerinde kullanıyorsanız, her bez değişiminde kremi uygulayınız. Dar ve hava almayacak bezler kullanmaktan kaçınınız.
 7. Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.
 8. Gözlerinize, ağız içine ve vajinaya kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Pantenol Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Nadiren alerjik cilt reaksiyonları görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Dekspantenol topikal

İlaç Marka İsmi:  Pantenol Krem

Pantenol Krem İlaç Prospektüsü


Pantenol Krem İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın