Ornisid Vajinal Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Ornidazol’dur. Ornisid Vajinal Tablet, vücuttaki bakteriler ve parazitlerle savaşarak , bakteri ve parazitlerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Üreme ve boşaltım sistemi enfeksiyonları (trikomoniyaz: vajinada kaşıntı, yanma ve kirli sarı-yeşil renkli köpüklü akıntı ile belirgin enfeksiyonlar) tedavisinde kullanılır.

 

Ornisid Vajinal Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücuttaki bakteriler ve parazitlerle savaşarak, bakteri ve parazitlerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir. İlacı kullanırken aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa bu yeni bir enfeksiyon belirtisi olabilir. İshali durdurmak için başka bir ilaç kullanmayınız, derhal doktorunuza başvurup, acil yardım isteyiniz.
 4. Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 5. İlacın kullanımının vücudunuza zararlı etkilerinin olup olmadığını anlamak için düzenli aralıklarda kan tahlilleri yaptırınız. Karaciğer fonksiyonlarınızı da test ettiriniz.
 6. Herhangi bir ilaca karşı alerjiniz varsa ya da merkezi sinir sistemi ile ilgili bir hastalık (epilepsi gibi) veya diyaliz tedavisi görüyorsanız  ya da kanla ilgili bir rahatsızlığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacınızı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 7. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile doktorunuzun verdiği kullanma süresini dikkate almalısınız. Çünkü enfeksiyon vücudunuzdan tamamen temizlenmeden de belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir. Enfeksiyonun tamamen temizlenmesi için ilacınızı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız.
 8. Hamilelik şüphesi veya hamilelik döneminin ilk üç ayında iseniz ya da bebek emziriyorsanız  bu ilacı kullanmayınız. Doğmamış bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Ornisid Vajinal Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı sırtüstü yatar pozisyonda vajinanızın iyice derinine yerleştiriniz.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bilinç azalması, koordinasyon bozukluğu ve titreme gibi yan etkilerde tıbbi yardım için doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Ornidazol

İlaç Marka İsmi: Ornisid Vajinal Tablet

Bir Yorum Yazın