Nadixa Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Nadifloksasin’dir. Nadixa Krem, bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir antibiyotiktir. Cilt üzerindeki bakterileri öldürücü etkisi vardır. Genellikle gençlerde görülen kıl kökü çevresinde yaşayan  bakterilerin aktivitesi sonucu oluşan içi iltihap dolu kabarcıklar ve pembe-kırmızı kabarcıklarla belirgin sivilcelerin (akne vulgaris) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Nadixa Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Cilt üzerindeki bakterileri öldürücü etkisi vardır. Genellikle gençlerde görülen kıl kökü çevresinde yaşayan  bakterilerin aktivitesi sonucu oluşan içi iltihap dolu kabarcıklar ve pembe-kırmızı kabarcıklarla belirgin sivilcelerin (akne vulgaris) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
 3. Açık yaralı ciltlere, kuru, çatlak,  tahriş olmuş veya egzamalı  ciltlere ya da rüzgar ve güneş yanığı oluşmuş ciltlere bu ilacı uygulamayınız. Bu ilacı kullanmadan önce bu rahatsızlıkların  iyileşmesini bekleyiniz.
 4. İlacı ağzınıza, dudaklarınıza, burnunuza, gözünüze ve cildin hasarlı bölgelerine  temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. İlacın kullanımı ciltte sarı lekelere sebep olabilir. Bu lekeleri sabunlu su ile yıkayıp çıkarabilirsiniz.
 6. İlacın kullanım sırasında  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız. Bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir ve güneş yanıklarına sebep olabilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 7. Bu ilacı 14 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 8. Tedavi süresince cildinizi alkol içermeyen sabunlarla yıkayıp, temizleyiniz. Tedavinin iyi sonuç vermesi için tedavi süresince makyaj yapmayınız.
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Nadixa Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyip, kurulayınız. İlacı, tedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayınız ve hafif hareketlerle masaj yaparak cilde yediriniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın uygulandığı bölgede, yanma,  kızarıklık, hassasiyet gelişirse, ilacın alımını durdurup, doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Nadifloksasin

İlaç Marka İsmi:  Nadixa Krem

Nadixa Krem İlaç Prospektüsü


Nadixa-Krem-İlaç-Prospektüsü

Yorum(3)

 1. 21 Mart 2016
  • 9 Nisan 2016
 2. 24 Eylül 2016

Bir Yorum Yazın