MULTIMIX Pediatrik Şurup

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Vitamin Kompleksi (Vitamin A 2500 IU, Vitamin B1 0,9 mg, Vitamin B2 1 mg, Vitamin B6 1,3 mg, Nikotinamid 11 mg, D-Pantenol 3,5 mg, D-Biotin 85 mcg, Vitamin C 45 mg, Vitamin D3 400 IU, Vitamin E 8,94  mg) ‘dir. MULTIMIX Pediatrik Şurup, beslenme bozukluklarına bağlı, çocuklarda gözlenen büyüme ve gelişme gecikmesi durumlarında, vitamin yetersizliği durumlarında ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla, stomatit, glossit, epidemik hepatit, dermatit, ekzema, akne, cilt kuruluğu, nevrit, nevralji, zona, siyatik, enfeksiyoz, konjonktivit, iştahsızlık, kemoterapödik kullanım dönemlerinde, ameliyat sonrası nekahat dönemi, yorgunluk, halsizlik, zayıflama ve özel diyete bağlı vitamin yetersizliklerinde kullanılır. Kullanımı 2 ila 12 yaş arası çocuklar içindir.

MULTIMIX Pediatrik Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Vitamin gereksiniminde kullanılan bir ilaçtır.
  3. Hiperkalsemili hastalarda, A ve D hipervitaminözü olanlarda ve retinoid tedavisi gören hastalarda kullanılmamalıdır.
  4. İlacı kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve ilacı kullanmaya devam edebilirsiniz. B2  vitamini idrarı sarıya boyar.
  5. Kullanımı 2 ila 12 yaş arası çocuklar içindir.

MULTIMIX Pediatrik Şurup’un kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Her kullanımdan önce kuvvetlice  çalkalayınız. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız. Hekim tarafından başka biçimde önerilmedikçe: 6 yaşından küçük çocuklarda 1/2 ölçek, 6 yaşın üzerindeki çocuklarda 1 ölçek alınmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İlacın aşırı dozlarda uzun süre kullanımı halinde hipervitaminoza bağlı yan etkiler görülebilir. Alerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları ve nadiren görülebilen sıcaklık hissi, baygınlık hissi gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

İlaç Etken Maddesi: Vitamin Kompleksi

İlaç Marka İsmi:  MULTIMIX Pediatrik Şurup

MULTIMIX Pediatrik Şurup İlaç Prospektüsü


MULTIMIX-Pediatrik-Şurup-İlaç-Prospektüsü-1

Bir Yorum Yazın