MULTICOLD EfervesanTablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Parasetamol, Asetilsalisilik asit, Kafein’dir.  MULTICOLD EfervesanTablet, vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri  azaltan  ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.  Hafif ve orta şiddetteki ağrı ve ateşin giderilmesinde etkilidir. Baş ağrısı,  omuz, boyun ve kol ağrıları, diş ağrısı, kas ağrısı, siyatik, romatizma ağrıları, romatizmal hastalıklar ve  eklem iltihabının sebep olduğu ağrılar, adet dönemi ağrıları, grip ve soğuk algınlığına bağlı ateş ve ağrılar ile hafif derecedeki enfeksiyonlara bağlı ateş ve ağrının giderilmesinde kullanılır. Kullanımı 16 yaş ve üstü gençler ve yetişkinler içindir.

MULTICOLD EfervesanTablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2.  Baş ağrısı,  omuz, boyun ve kol ağrıları, diş ağrısı, kas ağrısı, siyatik, romatizma ağrıları, romatizmal hastalıklar ve  eklem iltihabının sebep olduğu ağrılar, adet dönemi ağrıları, grip ve soğuk algınlığına bağlı ateş ve ağrılar ile hafif derecedeki enfeksiyonlara bağlı ateş ve ağrının giderilmesinde kullanılır.
 3. Ağrı tedavisinde 10 günden fazla, ateşli durumlarda ise 3 günden fazla süre ile doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 4. Eğer karaciğer rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı, kanama ya da kan pıhtılaşma bozuklukları, astım, mevsim alerjisi, nezle, mide  ülseri, burunda polip varlığı, gut hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, kalp rahatsızlığı, yüksek kan basıncı  gibi rahatsızlıklarınız var ise  doktorunuzu bilgilendirmeden  kullanmayınız.
 5. Hemofili (kanama düzensizliği) hastalığınız varsa ya da yakın geçmişte mide veya bağırsak kanaması öyküsü veya ilaca karşı bir alerjiniz var ise bu ilacı kullanmayınız.
 6. Ateşi olan çocuk veya ergenlik dönemindeki gençlere özellikle grip ya da su çiçeği rahatsızlıkları varsa verilmemelidir.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini daha da  arttırabilir.
 8. 16 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

MULTICOLD EfervesanTablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak suda eritiniz ve bekletmeden içiniz. Yemeklerden sonra tok karnına almanız önerilir.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, karın ağrısı, gaz,  hazımsızlık, baş dönmesi, sinirlilik yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Parasetamol, Asetilsalisilik asit, Kafein

İlaç Marka İsmi: MULTICOLD EfervesanTablet

MULTICOLD EfervesanTablet İlaç Prospektüsü


MULTICOLD EfervesanTablet İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın