Mukoral Pediatrik Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Ambroksol hidroklorür’dür. Mukoral Pediatrik Şurup, solunum yollarındaki koyu balgamın kıvamını ve yapışkanlığını azaltarak, balgamın kolay bir şekilde dışarıya atılmasını sağlar ve solunumu kolaylaştırır. Balgamın koyu ve yapışkan bir hal aldığı akut (kısa süre içerisinde gelişen) ve kronik solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde etkili bir ilaçtır.

Mukoral Pediatrik Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Balgamın koyu ve yapışkan bir hal aldığı akut (kısa süre içerisinde gelişen) ve kronik solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde etkili bir ilaçtır.
  3. Bu ilacı diğer öksürük kesici  ilaçlarla birlikte almayınız. Öksürük kesici ilaçlar kıvamı ve yapışkanlığı azalan  balgam ve salgıların dışarıya atılımını zorlaştırır.
  4. Eğer  böbrek, karaciğer hastalığı, mide veya  oniki parmak bağırsağı ülseri gibi  rahatsızlıklarınız  varsa bu ilacı kullanmadan önce  doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. İlacın kullanımı size uygun almayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
  5. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Mukoral Pediatrik Şurup’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2.  İlacınızı bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, halsizlik, baş ağrısı, deri döküntüsü gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

 

İlaç Etken Maddesi:  Ambroksol hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Mukoral Pediatrik Şurup

Bir Yorum Yazın