MINAMOL 120 mg Oral Süspansiyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol’dur. MINAMOL 120 mg Oral Süspansiyon,hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş durumlarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında kullanılır. Kullanımı 2 aylık ve üzeri bebekler  ile 12 yaş arası çocuklar içindir.

MINAMOL 120 mg Oral Süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş durumlarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında kullanılır.
  3. 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.
  4. 5 günden fazla kullanmayınız.
  5. Karaciğer veya böbrek rahatsızlığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.
  6. Kalp, akciğer hastaları ve anemisi olanlarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.
  7. 3 günden fazla süren ateş ve 5 günden fazla devam eden ağrılarda doktorunuza başvurunuz.

MINAMOL 120 mg Oral Süspansiyon’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Hafif bulantı, ishal , halsizlik yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:   Parasetamol

İlaç Marka İsmi: MINAMOL 120 mg Oral Süspansiyon

MINAMOL 120 mg Oral Süspansiyon İlaç Prospektüsü


MINAMOL 120 mg Oral Süspansiyon İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın