Levitra Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Vardenafil’dir. Levitra Film Kaplı Tablet, kasları gevşeterek kan akışını vücudun belirli bölgelerine doğru hızlandırır.  Erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık) durumu ile ilgili bir ilaçtır.

Levitra Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kasları gevşeterek kan akışını vücudun belirli bölgelerine doğru hızlandırır.  Erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık) durumu ile ilgili bir ilaçtır.
 3. Cinsel ilişki sırasında baş dönmesi, mide ağrısı, mide bulantısı, sersemleme ve göğüste yanma hissederseniz cinsel ilişkiyi hemen durdurunuz ve acilen doktorunuza başvurunuz.
 4. Göğüs ağrısı veya ağırlık hissi, kola veya omuzlara doğru yayılan ağrı, mide bulantısı, terleme, genel olarak hasta hissetme,  kalp atışlarında düzensizlik, nefes darlığı, baş dönmesi hissi, bayılma, el ve ayak bileklerinde şişlik, görme değişiklikleri, kulaklarda çınlama ve ani duyma kaybı ve ani görme kaybı, ağrılı ya da 4 saat veya daha uzun süren penis ereksiyonu (penis sertleşmesi) gibi durumlarda ilacın kullanımını kesip, acilen doktorunuza başvurunuz.
 5. İlacın kullanımı gözün görme sinirlerine giden kanın akışını azaltabilir ve nadiren de olsa bu durum ani görme kaybına sebep olabilir. Ani görme kaybı yaşarsanız acilen bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.
 6. Karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, lösemi, kalp hastalığı, kalp ritim bozukluğu, son altı ay  içinde geçirilmiş kalp krizi öyküsü, konjestif kalp yetmezliği,  mide ülseri, Koroner arter (koroner atardamar) hastalığı gece körlüğü, felç, son altı ay içinde kalp yetmezliği öyküsü, yüksek veya düşük tansiyon, Lösemi, orak hücreli anemi, multipl miyelom gibi kan hücresi düzensizlikleri, hemofili (pıhtılaşma yeteneği bozukluğu) gibi kanama bozuklukları,  mide ülseri, penisin ağrılı ereksiyonu ya da şekil bozukluğu, sağlık sebebiyle cinsel ilişkiye girmemeniz gerektiğinin söylenmesi gibi durumlardan herhangi birine sahip iseniz   bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktoktorunuza danışmalısınız.
 7. Bu ilacı 18 yaşın altındaki kişiler kullanmamalıdırlar.

Levitra Film Kaplı Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilacın her dozu bir bardak dolusu su ile alınmalıdır. Cinsel aktiviteden bir saat önce alınmalıdır. Günde bir defadan fazla kullanılmamalıdır.

İlacın olası yan etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Göğüs ağrısı veya ağırlık hissi, kola veya omuzlara doğru yayılan ağrı, mide bulantısı, terleme, genel olarak hasta hissetme,  kalp atışlarında düzensizlik, nefes darlığı, baş dönmesi hissi, bayılma, el ve ayak bileklerinde şişlik, görme değişiklikleri, kulaklarda çınlama ve ani duyma kaybı ve ani görme kaybı, ağrılı ya da 4 saat veya daha uzun süren penis ereksiyonu (penis sertleşmesi) gibi durumlarda ilacın kullanımını kesip, acilen doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi:  Vardenafil

İlaç Marka İsmi: Levitra Film Kaplı Tablet

Bir Yorum Yazın