Ketesse 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Deksketoprofen trometamol ‘dur. Ketesse 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul, vücutta  iltihap ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik etkenleri azaltan, ağrı kesici ve iltihap durumlarında etkili bir ilaçtır. Diş ağrısı, adet dönemi ağrıları, böbrek ağrısı, ameliyat sonrası oluşabilecek ağrı durumlarında ve kas-iskelet sistemi ağrılarının giderilmesinde kullanılır. Ayrıca ateş düşürücü özelliği de vardır. Tablet olarak ağızdan  ilaç alması mümkün olmayan hastalara uygulanır.

Ketesse 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Ameliyat sonrası oluşabilecek ağrılarda, şiddetli böbrek ağrısı, bel ağrısı ve kas-iskelet sistemi ağrılarında kullanılır. Ayrıca ateş düşürücü özelliği de vardır. Tablet olarak ilaç alması mümkün olmayan hastalara uygulanır.
 3. Aktif ve tekrarlayan mide ve bağırsak ülseri ve mide-bağırsak kanaması, şiddetli karaciğer  yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, şiddetli böbrek yetmezliği durumlarından birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız.
 4. İltihabi bağ dokusu hastalığı, sigara kullanımı, yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, üreme problemi veya kısırlık testi yaptıracak olmak, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı durumlarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza anlatınız. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. 18 yaş altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 6. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine ya da araba kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren  aktivitelerde dikkatli olunuz.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İlacın kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Ketesse 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç kas içine veya toplar damar içine enjeksiyon  ya da toplar damara infüzyon yoluyla uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı veya kusma,  enjeksiyon bölgesinde ağrı, kızarıklık ya da morarma yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol

İlaç Marka İsmi:Ketesse 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

Ketesse 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul İlaç Prospektüsü


Ketesse-Enjeksiyonluk-Çözelti-İçeren-Ampul-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın