Kenacort-A Pomad

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Triamsinolon Asetonid’dir. Kenacort-A Pomad, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan bir ilaçtır. Cilt hastalıklarıyla birlikte görülen iltihabi ve kaşıntılı semptomların tedavisinde kullanılır.

Kenacort-A Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Cilt hastalıklarıyla birlikte görülen iltihabi ve kaşıntılı semptomların tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer bir bebeğin çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmayınız.
 4. Sadece yaranın üzerine uygulayınız, ilacı geniş yüzeylere uygulamaktan kaçınınız.
 5. Gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 6. Bu ilaç, bakteri, mantar veya virüs kökenli cilt enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir. Eğer bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra bakteri, mantar veya virüs kökenli  bir cilt enfeksiyonu görüldüğünde doktorunuza bildiriniz. Böyle bir durumdu uygun ilaç tedavisi başlatılmalıdır. Gerekirse enfeksiyon belirtileriniz ortadan kalkıncaya kadar bir süreliğine  ilacın kullanımını durdurmalısınız.
 7. Eğer herhangi bir türde cilt enfeksiyonu (uçuk, su çiçeği, çiçek hastalığı gibi)  rahatsızlığınız  varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan sonraki ilk birkaç gün içerisinde durumunuzda bir iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse acilen  doktorunuza başvurunuz.
 9. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz.
 10. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 11. İlacı, kurumuş, çatlamış, rüzgar yanığı, güneş yanığı ya da açık yaralı ciltlerde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Kenacort-A Pomad’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye ufak bir miktarda uygulayınız ve hafif hareketlerle sürünüz. Eğer doktorunuz tedavi edilen bölgeyi ilacı uyguladıktan sonra kapatmanızı söyledi ise doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Yaygın olarak görülen hiç bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Triamsinolon Asetonid

İlaç Marka İsmi:  Kenacort-A Pomad

Kenacort-A Pomad İlaç Prospektüsü


Kenacort-A-Pomad-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın