KAMFOLIN Pomad

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Metil salisilat, Mentol’dur. KAMFOLIN Pomad, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır. Cilt üzerine uygulandığında uygulama yerinde kızarma oluşturur ve ayrıca kan damarlarını genişleterek soğukluk hissi verir, bunu ağrı kesici etkisi izler. Ağrılı omuz tutulması, bel ağrısı, romatizmal ağrılar, hasar ve zedelenme ile oluşan ağrılı durumlar, kas ağrıları, sinir sıkışması,  bursit (eklem bölgesinde ağrılı şişlik), eklem iltihaplanması, eklem çevresindeki dokularda iltihaplanma, kireçlenme,  tendon iltihabı ve tendon kılıfı iltihabı rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.

KAMFOLIN Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır.
 3. Kozmetikler, güneş koruyucuları, losyonlar ve diğer cilt ürünleri bu ilaç ile birlikte kullanılmamalıdır. Çünkü birlikte kullanıldıklarında ciltte tahrişe sebep olabilir.
 4. İlacı uyguladığınız yerde tahriş ve kızarıklık görülürse ilacın kullanımını durdurup, acilen doktorunuza başvurunuz.
 5. İlacı, egzamalı, enfeksiyonlu, kabartı ve isilik olan ciltlerde ve yaralı cilt bölgelerinde kullanmayınız.  Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 6. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz.
 7. Eğer kanama düzensizliği (hemofili hastalığı), yakın zamanda mide veya bağırsak kanaması geçirmiş olmak, böbrek hastalığı durumlarından herhangi biri varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz.
 8. İlacı ağzınıza veya gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. 10 günlük kullanımdan sonra, hastalık belirtileri devam eder, hatta daha da şiddetlenirse ilacın kullanımını durdurup acilen doktorunuza başvurunuz.
 10. Tedavi edilen cilt bölgesini bandajlamayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 11. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

KAMFOLIN Pomad’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İnce bir tabaka halinde, ağrılı bölgeye sürünüz ve yavaş yavaş masaj yaparak yediriniz. Yumuşak pamuklu bir bez ile uygulanan bölgeyi örtün. Ağrılı bölgeye günde 2-3 kez uygulanmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın  görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Metil salisilat, Mentol

İlaç Marka İsmi: KAMFOLIN Pomad

KAMFOLIN Pomad İlaç Prospektüsü


KAMFOLIN-Pomad-İlaç-Prospektüsü

1 Yorum

 1. 9 Kasım 2015

Bir Yorum Yazın