K-MEXADER Losyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi  Mometazon furoat ‘tır.  K-MEXADER Losyon, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan ve cilt üzerine uygulanan bir ilaçtır. Saçlı deri ve diğer kıllı bölgelerdeki psoriasis-sedef hastalığı ve seboreik dermatit (saçlı deri, kaş, göz kapakları, kulak, göğüs ortasında ve vücudun diğer bölgelerinde kırmızı, pullu, kaşıntılı döküntü) tedavisinde etkilidir. Bu tür iltihaplı deri hastalıklarına bağlı kaşıntıyı ve iltihap belirtilerini ortadan kaldırmak için kullanılır.

K-MEXADER Losyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Saçlı deri ve diğer kıllı bölgelerdeki psoriasis-sedef hastalığı ve seboreik dermatit (saçlı deri, kaş, göz kapakları, kulak, göğüs ortasında ve vücudun diğer bölgelerinde kırmızı, pullu, kaşıntılı döküntü) tedavisinde etkilidir.
 3. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız.
 4. Eğer bir çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmayınız. Tedavi edilen bölgeyi sarmak, cildin emdiği ilaç miktarını artırabilir.
 5. Bu ilaç mantar ve virüs kaynaklı cilt rahatsızlıklarını tedavi etmez.
 6. İlacı kullanmaya başladıktan sonra mantar, bakteri veya virüs enfeksiyonu rahatsızlıkları görülürse muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.
 7. Eğer şeker hastalığınız var ise doktorunuza  danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Çünkü ilacın emilimi kandaki ve idrardaki şeker seviyesini yükseltebilir.
 8. Eğer, herhangi bir ilacı alerjiniz veya herhangi bir tür cilt enfeksiyonunuz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.
 9. İlacın kullanımına başladıktan 2 hafta içinde belirtilerinizde iyileşme görülmüyorsa ya da bakteri, mantar veya virüs enfeksiyonu belirtileri varsa doktorunuza başvurunuz.
 10. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, ilacınızı düzenli bir şekilde kullanınız.
 11. Uzun süreli kullanımda, ilacın zararlı etkilerinin olup olmadığından emin olabilmek için, kan tahlilleri yapılması gerekebilir.
 12. Geniş cilt yüzeyine uygulamayınız.
 13. Teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmayınız.
 14. Gözünüze temastan kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 15. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 16. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

K-MEXADER Losyon’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyiniz. Saçlı deri bölgesi dahil, hastalıklı bölgeye günde bir kaç damla damlatıp hafif hareketlerle cilde yediriniz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Mometazon furoat
İlaç Marka İsmi:  K-MEXADER Losyon

K-MEXADER Losyon İlaç Prospektüsü


K-MEXADER Losyon İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın