Itraspor 100 mg Mikropellet Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi İtrakonazol’dur. Itraspor Mikropellet Kapsül, vajina (kadınlarda iç üreme organlarıyla dış üreme organlarını birbirine bağlayan hazne), cilt, ağız, gözler, tırnaklar ve iç organların mantar hastalıklarını (enfeksiyon) tedavi etmek için kullanılır.

Itraspor 100 mg Mikropellet Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vajina (kadınlarda iç üreme organlarıyla dış üreme organlarını birbirine bağlayan hazne), cilt , ağız, gözler, tırnaklar ve iç organların mantar hastalıklarını (enfeksiyon) tedavi etmek için kullanılır.
 3. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa ya da herhangi bir kalp hastalığı, kalp ritm bozukluğu, dolaşım problemleri veya geçmişte felç öykünüz varsa; kullanmadan önce doktorunuza durumunuz hakkında bilgi veriniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
 4. Tedaviye başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 5. Mantara karşı etkili bir ilaçtır. Soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 6. Doğurganlık potansiyeline sahip bayanlar, bu ilacın kullanımı sırasında gebe kalmamak için uygun doğum kontrol yöntemlerini kullanmalıdır. İlacın kullanımına son verildikten sonra bir süre daha vücudunuzda kalmaya devam edeceğinden, tedaviniz bitip ilacın kullanımını bıraktıktan sonraki adet dönemine kadar kullandığınız  doğum kontrol yöntemlerine devam etmelisiniz.
 7. Hamile iseniz veya hamilelik şüphesi varsa yada hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirme döneminde çok az da olsa anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Itraspor 100 mg Mikropellet Kapsül’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte yemekten hemen sonra alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, karın ağrısı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  İtrakonazol
İlaç Marka İsmi: Itraspor 100 mg Mikropellet Kapsül

Itraspor 100 mg Mikropellet Kapsül İlaç Prospektüsü


Itraspor-Mikropellet-Kapsül-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın