Humalog Mix25 Süspansiyon İçeren Flakon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi İnsülin lispro-İnsülin lispro protamin’ dir. Humalog Mix25 Süspansiyon İçeren Flakon, kandaki şeker seviyesini düşürerek çalışan diyabet (şeker hastalığı) ilacıdır.

Humalog Mix25 Süspansiyon İçeren Flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kandaki şeker seviyesini düşürerek çalışan diyabet (şeker hastalığı) ilacıdır.
 3. Bu ilacı yemek yemeden önce veya yemekten kısa bir süre sonra kullanınız.
 4. Eğer karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.
 5. Kan şekerinizin aşırı düşmesine izin vermeyiniz. Alkol kullanma, çok fazla egzersiz yapma, aşırı stres ve öğün atlama gibi durumlar kan şekerinizin normalin altına düşmesine yol açar. Bundan dolayı günlük yaşamınızda bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kan şekeri seviyesinin düştüğünün (hipoglisemi)  belirtileri olan açlık, baş ağrısı, bilinç bulanıklığı, aşırı hassaslık, uyuşukluk hali, güçsüzlük, halsizlik, baş dönmesi, titremeler, terleme, hızlı kalp atışları, nöbet (istem dışı kasılmalar), bayılma veya koma durumları için yanınızda daima şeker ya da şeker içeren bir yiyecek bulundurmalısınız.
 6. Bu ilaç, diyet, egzersiz ve kilo kontrolünü içeren  tedavi şeklinin yalnızca bir parçasıdır. Diyet, egzersiz ve kilo kontrolüne sıkı şekilde uymalısınız.
 7. Bu ilacı kullanmadan önce ağızdan alınan diyabet ilaçları da dahil olmak üzere diğer kullandığınız tüm ilaçların listesini doktorunuza bildiriniz.
 8. Bu ilacın, durumunuzu  iyileştirdiğinden emin olabilmek için belirli aralıklarla kan şekeri seviyenizin kontrol edilmesi gerekmektedir.
 9. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Çünkü alkol kullanımı şeker seviyesinin tehlikeli derecede düşmesine sebep olur.
 10. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Humalog Mix25 Süspansiyon İçeren Flakon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç sadece deri altına enjeksiyon yoluyla verilir. Kolun üst kısmı, uyluk, kalça ve karın bölgelerinde deri altına enjekte edilerek uygulanır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacı enjekte ettiğiniz yerde kaşıntı , kızarıklık ya da şişme varsa doktorunuza bildiriniz.

 

İlaç Etken Maddesi: İnsülin lispro-İnsülin lispro protamin

İlaç Marka İsmi: Humalog Mix25 Süspansiyon İçeren Flakon

Bir Yorum Yazın