Hedensa Pomad

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Mentol-Monoklorkarvakrol-Papatya yağı-İhtamol’dur. Hedensa Pomad, vücutta kızarıklık, şişlik, ağrı ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan; kaşıntı önleyici, ağrı kesici, mikropları öldürücü ve kan damarlarını büzücü etkisi olan bir ilaçtır. Rektum iltihabı, anüs bölgesinde derin çatlaklar, iç ve dış  hemoroid (basur) kaynaklı rahatsızlıklar, anüs ve rektum ile ilgili müdahalelerden sonra görülen ağrılı ve kaşıntılı durumlar ile kadınların dış genital organlarında görülen kaşıntılar ile ilgilidir.

Hedensa Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Rektum iltihabı, anüs bölgesinde derin çatlaklar, iç ve dış  hemoroid (basur) kaynaklı rahatsızlıklar, anüs ve rektum ile ilgili müdahalelerden sonra görülen ağrılı ve kaşıntılı durumlar ile kadınların dış genital organlarında görülen kaşıntılar ile ilgilidir.
  3. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz.
  4. İlacı gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
  5. İlacı kullanmanıza rağmen durumunuzda bir iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse acilen  doktorunuza başvurunuz.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Hedensa Pomad’ın kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı kanül ile uygulayınız.  Hasta bölgeyi tuvaletten sonra iyice yıkayıp kuruladıktan sonra ilacınızı uygulayınız. Eğer ilacı anüs bölgesine uygulayacaksanız, kanülü anüs içine sokunuz ve tüpü sıkınız. Tüpün kapağını daima kapalı tutunuz. Her uygulamadan sonra kanülün dışını temizleyiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Mentol-Monoklorkarvakrol-Papatya yağı-İhtamol
İlaç Marka İsmi: Hedensa Pomad

Bir Yorum Yazın