Hametan Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi  Hamamelis virginiana distilatı’dır. HAMETAN krem, iltihap giderici, bölgesel kanama durdurucu ve doku büzücü etkilere sahiptir. Cerrahi yaralar; 1. ve 2. derece yanıklar,  güneş yanıkları, bacak ülseri (bacak yarası); yatak yaraları gibi kronik yaralar; meme başı çatlakları; bebek pişikleri; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve  kuru, çatlak veya yarılmış  derinin iyileştirilmesi için kullanılır.

HAMETAN krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Cerrahi yaralar; 1. ve 2. derece yanıklar,  güneş yanıkları, bacak ülseri (bacak yarası); yatak yaraları gibi kronik yaralar; meme başı çatlakları; bebek pişikleri; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve  kuru, çatlak veya yarılmış  derinin iyileştirilmesi için kullanılır.
 3. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz.
 4. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini gerekli görülmesi halinde bir gazlı bez ile örtünüz.
 5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını  uygulamaktan  kaçınınız.
 6. İlacı meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz. Her emzirmeden sonra ilacı meme başına sürünüz.
 7. İlacın gözlerinize, ağız içine ve vajinaya kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 8. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

HAMETAN krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız.Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.  Bunlar ciddi yan etkilerdir.
 2. Yaygın olarak görülen bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Hamamelis virginiana

İlaç Marka İsmi:  HAMETAN krem

HAMETAN krem İlaç Prospektüsü


HAMETAN-krem-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın