GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Parasetamol, Klorfeniramin Maleat, Psödoefedrin hidroklorür’dür. GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet, ateş düşürücü, ağrı kesici ve öksürük giderici bir ilaçtır. 6 yaş üzeri çocuklarda gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığıyla birlikte görülen vücutta kırıklık, kas ağrısı, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ateş, burun tıkanıklığı, burun akması, hapşırma, öksürük, gözlerde sulanma ve ateş durumlarında kullanılır.

GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Ateş düşürücü, ağrı kesici ve öksürük giderici bir ilaçtır.
 3. Çocuklarda bir haftadan fazla kullanmayınız. Ateş 3 günden fazla sürer, 5 gün içinde şikayetler iyileşmez, yenileri eklenir veya var olan şikayetlere ateş eşlik ederse ilacın alımını durdurup, acilen doktora başvurunuz.
 4. Çocuklarda 3 günden fazla süren ve 39,5 oC’den yüksek ateş tedavisinde doktora danışmadan kullanılmamalıdır.
 5. Eğer karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği,nefes darlığı ya da kronik akciğer hastalığı, yüksek tansiyon (yüksek kan basıncı), kalp hastalığı, tiroid bozukluğu, şeker hastalığı (diyabet), göz tansiyonu (glokom), prostat büyümesi sonucu idrar tutukluluğu gibi rahatsızlıklardan herhangi biri varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 6. Eğer son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait herhangi bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmayınız. Eğer MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden öksürük veya soğuk algınlığı ilacı kullanırsanız, hayati tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Çünkü ilaçla birlikte alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 8. Düşünce ve reaksiyonlarınızı bozacak yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 9. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 10. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Hamilelik döneminde doğmamış bebeğe zarar verebilir. Emzirme döneminde de anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Her bir poşetin içindeki granülü bir bardak  sıcak su  içine boşaltınız ve çözünmesini bekleyiniz. Sıcakken içiniz. İhtiyaç halinde 6 saatte bir alınabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş dönmesi, uyku hali gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol, Klorfeniramin Maleat, Psödoefedrin hidroklorür

İlaç Marka İsmi: GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet İlaç Prospektüsü


GRIPIN-HOT-Pediatrik-Tek-Kullanımlık-Toz-İçeren-Poşet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın