Gold Lanolin Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Lanolin’dir. Gold Lanolin Kremin etken maddesi olan Lanolin, koyun yününden elde edilen saflaştırılmış bir maddedir. Su emme özelliği sayesinde yumuşatıcı , yatıştırıcı ve yara iyileştirici olarak kullanılır. Hamilelik döneminde oluşan çatlakların giderilmesi ve esnek bir cilt sağlanması; yine hamilelik döneminde meme ucu kuruluğunun giderilmesi ve meme uçlarının emzirme dönemine hazırlanması; doğum sonrası meme uçlarının oluşacak çatlaklara karşı korunması; emziren annelerde kuruyan ve çatlayan ağrılı meme başı çatlakları tedavisinde kullanılır.

Gold Lanolin Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Gold Lanolin Kremin etken maddesi olan Lanolin, koyun yününden elde edilen saflaştırılmış bir maddedir. Su emme özelliği sayesinde yumuşatıcı , yatıştırıcı ve yara iyileştirici olarak kullanılır.
  3. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz.
  4. Emzirmeden önce  kremi silmeniz gerekmez.
  5. Meme ucunuzda çatlak yoksa, günde üç defa bu kremi kullanabilirsiniz. Meme ucunuzda çatlak varsa, ihtiyaç duyduğunuzda ya da emzirmeden önce bir miktar kremi parmağınızla meme ucuna sürebilirsiniz.
  6. İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
  7. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.

Gold Lanolin Krem’in kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Meme ucunuzda çatlak yoksa, günde üç defa bu kremi kullanabilirsiniz. Meme ucunuzda çatlak varsa, ihtiyaç duyduğunuzda ya da emzirmeden önce bir miktar kremi parmağınızla meme ucuna sürebilirsiniz.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Lanolin

İlaç Marka İsmi:  Gold Lanolin Krem

Bir Yorum Yazın