Glucagen Hypokit Liyofilize Flakon ve Şırınga

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Glukagon hidroklorür’dür. Glucagen Hypokit Liyofilize Flakon ve Şırınga,  kandaki şeker seviyesini yükselten bir ilaçtır. Düşük kan şekerinden (hipoglisemi) kaynaklanan insülin koması veya insülin reaksiyonları ile ilgili bir ilaçtır.

Glucagen Hypokit Liyofilize Flakon ve Şırınga Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Düşük kan şekerinden (hipoglisemi) kaynaklanan insülin koması veya insülin reaksiyonları ile ilgili bir ilaçtır.Düşük kan şekerinden (hipoglisemi) kaynaklanan insülin koması veya insülin reaksiyonları ile ilgili bir ilaçtır.
  3. Bu ilaç yalnızca kan şekeri düşmüş ve ağızdan şeker alamayan acil durum hastalarında kullanılır. Hasta bilinçsiz ise veya nöbet geçiriyorsa ya da şekerli ürünlerin  uygulaması hastanın durumunu iyileştiremiyorsa ancak böyle  durumlarda bu ilaç kullanılır.
  4. Alkol kullanmayınız. Alkol kullanımı kan şekerinizin düşmesine sebep olabilir.
  5. Açlık, baş ağrısı, bilinç bulanıklığı, aşırı hassaslık, uyuşukluk hali, güçsüzlük, halsizlik, baş dönmesi, titremeler, terleme, hızlı kalp atışları, nöbet (istem dışı kasılmalar), depresif ruh hali, alınganlık durumu,  anormal davranışlar, konsantre bozuklukları, düşük kan şekerinin (hipoglisemi)  erken belirtileridir.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Glucagen Hypokit Liyofilize Flakon ve Şırınga’nın Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Hızlı kalp atışı, mide bulantısı ve kusma gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Glukagon hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Glucagen Hypokit Liyofilize Flakon ve Şırınga

Bir Yorum Yazın