GAVISCON DOUBLE ACTION Oral Süspansiyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Sodyum Aljinat, Sodyum bikarbonat, Kalsiyum karbonat’tır. GAVISCON DOUBLE ACTION Oral Süspansiyon, asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, tahriş olmuş mide yüzeyini korur. Reflü (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.); reflü özofajit(yemek borusu iltihaplanması) rahatsızlığında görülen ve gebelikte ya da yemeklerden sonra oluşan (reflü kaynaklı) hazımsızlık, mide veya göğüste yanma hissi, mide ekşimesi gibi şikayetlerin giderilmesinde kullanılır.

GAVISCON DOUBLE ACTION Oral Süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Reflü (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.); reflü özofajit(yemek borusu iltihaplanması) rahatsızlığında görülen ve gebelikte ya da yemeklerden sonra oluşan (reflü kaynaklı) hazımsızlık, mide veya göğüste yanma hissi, mide ekşimesi gibi şikayetlerin giderilmesinde kullanılır.
  3. Eğer  böbrek hastalığınız veya kalp hastalığınız varsa ya da  hipofosfatemi hastasıysanız, tuz kısıtlaması içeren diyete sahipseniz veya  midenizdeki asit seviyesi çok düşükse, ishal ya da mide tıkanıklığı rahatsızlığınız varsa  kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
  4. Bir hafta içerisinde belirtilerinizde bir iyileşme görülmez ise ya da daha da kötüleşirse doktorunuzla görüşünüz.
  5. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuzun önerdiği dozda kullanılabilir.

GAVISCON DOUBLE ACTION Oral Süspansiyon’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı,  ilacın yanında bulunan ölçüm kabıyla alınız. İlacınızı kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Yemeklerden sonra ve gece yatarken alabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen hiçbir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi:   Sodyum Aljinat, Sodyum bikarbonat, Kalsiyum karbonat

İlaç Marka İsmi: GAVISCON DOUBLE ACTION Oral Süspansiyon

GAVISCON DOUBLE ACTION Oral Süspansiyon İlaç Prospektüsü

GAVISCON-DOUBLE-ACTION-Oral-Süspansiyon-İlaç-Prospektüsü

 

Bir Yorum Yazın