ELYSION Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Solifenasin süksinat’tır. ELYSION Film Tablet, idrar torbasının aşırı çalışmasından (aşırı aktif mesane sendromu) kaynaklanan sık idrara çıkma ihtiyacı, sıkışarak tuvalete gitme ve zamanında tuvalete yetişememe durumunda  idrar kaçırma şikayetlerinin tedavisinde kullanılır. Aşırı çalışan idrar torbasının faaliyetini azaltır ve idrar torbanızı kontrol altına alabilmenizi sağlar. İdrar yollarındaki spazmı giderici  (üriner antispazmotik) bir ilaçtır.

ELYSION Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İdrar torbasının aşırı çalışmasından kaynaklanan sık idrara çıkma ihtiyacı, sıkışarak tuvalete gitme ve zamanında tuvalete yetişememe durumunda  idrar kaçırma şikayetlerinin tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer ciddi böbrek hastalığınız varsa veya diyalize giriyorsanız yada ciddi karaciğer hastalığı, ciddi mide veya bağırsak hastalığı veya miyastenia gravis adı verilen bir kas hastalığınız varsa ya da yüksek göz içi basıncı rahatsızlığı  veya idrara çıkamama durumlarından herhangi biri varsa bu ilacı kullanmayınız.
 4. Eğer ciddi böbrek hastalığınız veya karaciğer hastalığınız varsa ya da mide veya bağırsak rahatsızlığınız, sindirim sisteminde bir tıkanma (kabızlık) ya da mesanede tıkanma (idrara çıkma zorluğu) varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. İlacın içeriğinde  laktoz bulunur. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı dayanıksızlığınız olduğu söylenmişse bu ilacı almadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 6. İlacı 18 yaş altı çocuklarda kullanmayınız.
 7. İlacın kullanımı bulanık görme, sersemlik ve yorgunluk gibi yan etkilere sahip olduğundan, araç ve makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivasyonlarda dikkatli olunuz.
 8. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Hamilelik döneminde doğmamış bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ELYSION Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.

  İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, karın ağrısı, hazımsızlık, kabızlık, ağız kuruluğu ve bulanık görme gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi:  Solifenasin süksinat

İlaç Marka İsmi: ELYSION Film Tablet

ELYSION Film Tablet İlaç Prospektüsü


ELYSION-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın