DOXIUM FORT Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Kalsiyum dobesilat’tır. DOXIUM FORT Film Tablet, kılcal damarların direncini arttırarak, kılcal damar geçirgenliğinin azalmasını sağlayarak, kılcal damarların yıpranmasını engelleyen bir damar koruyucudur. Basur (hemoroid) ile ilgili bozukluklar, bacaklarda ağrı, kramp ve tembellikle kendini gösteren damar dolaşım bozuklukları ve  küçük damarlardaki dolaşım bozukluklarında (genellikle şeker hastalığına bağlı göz damarlarındaki bozukluklar) kullanılır.

DOXIUM FORT Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Basur (hemoroid) ile ilgili bozukluklar, bacaklarda ağrı, kramp ve tembellikle kendini gösteren damar dolaşım bozuklukları ve  küçük damarlardaki dolaşım bozukluklarında (genellikle şeker hastalığına bağlı göz damarlarındaki bozukluklar) kullanılır.
 3. Kendiniz iyi hissetseniz bile doktorunuza danışmadan ilacın kullanımını bırakmayınız ve doz atlaması yapmayınız. İlacın kullanımını erken bırakmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 4. Şeker hastalığına bağlı göz bozukluğunuz var ise kan şekerinizi kontrol altında tutmak için doktorunuzun verdiği diyete uymalısınız. Diyabet ilaçlarınızı düzenli bir şekilde kullanmalısınız.
 5. Toplardamar rahatsızlığınız, özellikle varisli damarlar  var ise kilo almamaya , uzun süre ayakta kalmamaya özen gösteriniz.
 6. Tedavi sırasında ateş, bademcik iltihabı, boğaz ağrısı, genital bölgede iltihabi rahatsızlıklar görülürse bunlar ilacın yan etkileridir. İlacın kullanımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz. Doktorunuz böyle bir durumda kan sayımı ve testler yapmayı isteyecektir.
 7. Eğer böbrek hastası veya diyaliz tedavisi görüyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Durumunuza göre doz ayarlamaları ve testler yapılması gerekmektedir.
 8. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

DOXIUM FORT Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

  İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal ve kaşıntı seyrek görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Kalsiyum dobesilat

İlaç Marka İsmi: DOXIUM FORT Film Tablet

DOXIUM FORT Film Tablet İlaç Prospektüsü


DOXIUM-FORT-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın

error: