Diafuryl Fort 200 mg Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Nifuroksazid’dir. Diafuryl Fort 200 mg Kapsül, bölgesel (lokal) etkili  bağırsak  antiseptiğidir. Genel durum bozukluğu, ateş, enfeksiyon ve zehirlenme belirtilerinin görülmediği , bakteri kökenli olan  kısa süre içinde gelişen ishal tedavisinde, su kaybının giderilmesine ek olarak kullanılır.

Diafuryl Fort 200 mg Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Genel durum bozukluğu, ateş, enfeksiyon ve zehirlenme belirtilerinin görülmediği , bakteri kökenli olan  kısa süre içinde gelişen ishal tedavisinde, su kaybının giderilmesine ek olarak kullanılır.
 3. Günde 6 defadan fazla sulu sulu dışı  var ise dışkıyla birlikte kusma ve  ateş te görülüyorsa, 24 saat içerisinde derhal doktorunuza başvurunuz.
 4. 7 günden fazla kullanmayınız.
 5. Vücudunuzun ishalin sebep olduğu su kaynı ile karşı karşıya kalmaması için bol miktarda su tüketiniz.Uzun süren ishal, kusma ve yemek yiyememe durumunda su kaybının giderilmesi için damar içi uygun sıvı verilmesi gerekebilir, bunun için vakit kaybetmeden derhal doktorunuza başvurunuz.
 6. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Diafuryl Fort 200 mg Kapsül’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Küçük çocuklarda nadiren kusma ve bulantı görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Nifuroksazid

İlaç Marka İsmi: Diafuryl Fort 200 mg Kapsül

Diafuryl Fort 200 mg Kapsül İlaç Prospektüsü


Diafuryl-Fort-200-mg-Kapsül-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın