Dermabel Deri Kremi

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Betametazon dipropiyonat’ tır. Dermabel Deri Kremi, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan, kaşıntı önleyici ve kan damarlarını büzücü etkisi olan bir kremdir. Cilt rahatsızlıklarının (mesela, deride kasıntı, döküntü ve kızarıklık belirtileriyle birlikte görülen iltihabi durum ve terleme bozukluğu gibi)  tedavisinde kullanılır.

 Dermabel Deri Kremi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan, kaşıntı önleyici ve kan damarlarını büzücü etkisi olan bir kremdir.
 3. Doktora danışmadan çocuklarda bu ilacı kullanmayınız. Çocuklar bu ilacın yan etkilerine karşı daha hassastır.
 4. Bu ilaç mantar ve  virüsten meydana gelen cilt enfeksiyonlarını  tedavi etmemektedir.
 5. Kremi uygulamaya başladıktan birkaç gün içinde belirtilerinizde iyileşme görülmezse ya da daha da kötüleşirse acilen doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
 6. İlacı kullanmaya başladıktan sonra mantar, bakteri veya virüs enfeksiyonu belirtileri görülürse derhal doktorunuza bildiriniz. Doktor gözetiminde uygun ilaç tedavisine başlamalısınız.  Şayet enfeksiyona karşı ilaç kullandığınız halde belirtilerinizde bbir iyileşme veya enfeksiyonda bir genişleme görülürse ilacın alımını durdurup doktorunuza başvurunuz.
 7. İlacı yüz, göz kenarları ve vücudun ince ve kıvrımlı bölgelerine uygulamayınız.
 8. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayınız, rahat ve bol kıyafetler giyiniz.Eğer bir bebeğin çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmayınız.
 9. Eğer herhangi bir türde cilt enfeksiyonu varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Dermabel Deri Kremi’nin kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Kremi tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası  halinde uygulayınız ve  hafif hareketlerle sürünüz. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayınız, rahat ve bol kıyafetler giyiniz. Eğer bir bebeğin çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacı kullanırken ciltte kaşıntı, yanma, kızarıklık ve ağır tahriş, ağız kuruluğu, aşırı susama, deri kuruması, idrar yapmada artış, çocuklarda büyüme yavaşlığı ve  kilo kaybı durumlarından herhangi biri görülürse ilacın alımını durdurup, derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Betametazon dipropiyonat

İlaç Marka İsmi:  Dermabel Deri Kremi

1 Yorum

 1. 5 Kasım 2015

Bir Yorum Yazın