Crebros Oral Çözelti

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Levosetirizin dihidroklorür’dür. Crebros Oral Çözelti, vücutta kızarıklık, papül gibi belirtilere sebep olan histamin adlı kimyasalın etkilerini yavaşlatan ya da durduran bir ilaçtır. Saman nezlesi, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik, hapşırma, göz sulanması burun akıntısı  gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır.

Crebros Oral Çözelti Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücutta kızarıklık, papül gibi belirtilere sebep olan histamin adlı kimyasalın etkilerini yavaşlatan ya da durduran bir ilaçtır. Saman nezlesi, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik, hapşırma, göz sulanması burun akıntısı  gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. Eğer düzenli olarak kullandığınız uyku verme ihtimali olan ilaçlardan (soğuk algınlığı, ağrı kesiciler, alerji veya depresyon ilaçları gibi) kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. İlacınızı bu ilaçlarla birlikte kullanmak uyku halini daha da artırabilir.
 5. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşmelisiniz
 6. Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol almayınız. Çünkü alkol alımı ilacın yan etkilerini arttırmaktadır.
 7. Bu ilacı 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 8. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Crebros Oral Çözelti’nin Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı doz ölçüm kabı veya ağız yoluyla kullanılan bir şırınga ile alınız. İlacınızı doktorunuzun önerdiği miktarda şırınga veya doz  ölçüm kabıyla ölçtükten sonra kaşığa veya bir bardak suya dökünüz.İlacınızı doğrudan veya bir miktar su ile birlikte ağız yoluyla alınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Çarpıntı, ateş, karın ağrısı, iştah kaybı, istem dışı kasılmalarla belirgin nöbet hali  gibi yan  etkilerden herhangi biri görüldüğünde ilacın alımını durdurup  tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Levosetirizin dihidroklorür

İlaç Marka İsmi: Crebros Oral Çözelti

Bir Yorum Yazın