Crebros Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Levosetirizin dihidroklorür’dür. Crebros Film Kaplı Tablet, vücutta kızarıklık, papül gibi belirtilere sebep olan histamin adlı kimyasalın etkilerini yavaşlatan ya da durduran bir ilaçtır. Saman nezlesi, yıl boyu süren nezle, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik, hapşırma, göz sulanması burun akıntısı  gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır.

Crebros Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Saman nezlesi, yıl boyu süren nezle, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik, hapşırma, göz sulanması burun akıntısı  gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır.
 3. Çok şiddetli böbrek hastalığınız varsa ya da diyalize bağlı yaşıyorsanız, bu ilacı kullanmayınız.
 4. Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. Eğer düzenli olarak kullandığınız uyku verme ihtimali olan ilaçlardan (soğuk algınlığı, ağrı kesiciler, alerji veya depresyon ilaçları gibi) kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. İlacınızı bu ilaçlarla birlikte kullanmak uyku halini daha da artırabilir.
 6. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşmelisiniz.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. İlaçla birlikte alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttıracaktır.
 8. Uyku hali, uyuşukluk gibi yan etkilerinden dolayı, araba ya da makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 9. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 10. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.  Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Crebros Film Kaplı Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen yemekten sonra  veya öğün aralarında alınabilir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, karın ağrısı, baş ağrısı, uyku hali, halüsinasyon, depresyon, huzursuzluk, yorgunluk, bitkinlik, ödem, kas ağrısı, ödem, kilo artışı, ciltte döküntü ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Levosetirizin dihidroklorür

İlaç Marka İsmi: Crebros Film Kaplı Tablet

Crebros Film Kaplı Tablet İlaç Prospektüsü


Crebros Film Kaplı Tablet İlaç Prospektüsü

Yorum(2)

 1. 18 Nisan 2016
 2. 30 Aralık 2016

Bir Yorum Yazın