Contractubex Jel

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Heparin, Allantoin, Extractum cepae’dir. Contractubex Jel,  cilt üzerindeki yara izlerini düzeltmek için kullanılan bir ilaçtır. Ciltteki iltihabi durumları önleyici ve azaltıcı, bağ dokusu hücrelerinin büyüme ve çoğalmasını önleyici  özelliği mevcuttur. Herhangi bir cilt hastalığı sonrası ciltte  oluşan izler, çukur şeklinde yara izleri (sivilce izleri), ameliyat veya kaza sonrası oluşan hareket kısıtlayıcı ve görsel olarak rahatsızlık verici izler, cilt altındaki dokularda yanık izlerinin giderilmesinde ve cerrahi veya kistik akne gibi deri hastalıklarından dolayı oluşan yumru şeklindeki sert kitlelerin gelişimini önlemek için kullanılır. Genellikle  65 yaş üzerindeki  erkeklerde görülen avuç içindeki aponörozun bilek ve kola yayılan ve el işlevlerini engelleyen kasılmaları tedavisinde de kullanılır.

Contractubex Jel  Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Cilt üzerindeki yara izlerini düzeltmek için kullanılan bir ilaçtır.
 3. İlacın kullanımından en iyi sonucu almak için, taze yara kapanmasının ardından, hemen tedaviye başlanmalıdır.
 4. Eski yara izlerinin kapatılmasında, kullanımdan iyi sonuç almak için  ilgili bölgeye ilacı uyguladıktan sonra üzerini kapatıp, gece boyunca bekletilmelidir.
 5. Taze yara izlerinin tedavisinde, aşırı soğuk, UV ışını ve çok güçlü masaj gibi fiziksel tahrişlerden kaçınınız.
 6. İlacın kullanımı tedavi edilecek izin büyüklüğüne göre haftalarca ya da aylarca sürebilir.  İlacınızı doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve sürede kullanınız.
 7. Eğer parabenlere karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Contractubex Jel’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde  tedavi edilecek bölgeye sürünüz. İlacın ciltten emilimini sağlamak için ilacı yavaşça masaj yaparak  uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulanan bölgede kaşıntı, kızarıklık, çukurluk ve damarların cilt üzerinde belirginleşmesi en yaygın görülen yan etkilerdendir.

 

laç Etken Maddesi: Heparin, Allantoin, Extractum cepae

İlaç Marka İsmi:  Contractubex Jel

Contractubex Jel İlaç Prospektüsü


Contractubex-Jel-İlaç-Prospektüsü

1 Yorum

 1. 17 Haziran 2016

Bir Yorum Yazın