COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-200 mikrogram İnhalasyon Tozu

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Formoterol fumarat, Budesonid’dir. COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-200 mikrogram İnhalasyon Tozu, solunumu daha iyi bir hale getirmek için bronşları genişleten, kasları gevşeten  bir ilaçtır. Vücutta iltihabi durumlara yol açan maddelerin salınmasını engelleyerek çalışır. Bronşiyel astımın yol açtığı bronşlardaki daralmanın giderilmesi ve önlenmesi; kronik bronşit, amfizem ve KOAH  hastalarında  bronşlarda meydana gelen kasılmaların giderilmesi ve önlenmesinde kullanılır.

COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-200  mikrogram İnhalasyon Tozu Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Bronşiyel astımın yol açtığı bronşlardaki daralmanın giderilmesi ve önlenmesi; kronik bronşit, amfizem ve KOAH  hastalarında  bronşlarda meydana gelen kasılmaların giderilmesi ve önlenmesinde kullanılır.
 3. İlacın kullanımı çocuklarda gelişimi etkileyebilir Çocuğunuzun normalden daha yavaş geliştiğini gözlemliyorsanız durumu doktorunuza bildiriniz.
 4. İlacın uzun süre kullanımı kemik erimesine sebep olabilir. D vitamini ve kalsiyum eksikliği, egzersiz yapmamak, sigara kullanımı, aile geçmişinde osteoropoz olması kemik erimesi riskini daha da arttırmaktadır. Bu risk durumlarından herhangi biri varsa ilacı kullanmadan önce doktorunuzla görüşmelisiniz.
 5. İlacın kullanımı sırasında kalp atışlarında artış, nöbetler, uykusuzluk, huzursuzluk, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı durumlarından herhangi biri  görüldüğünde  doz ayarı yapılabilmesi için acilen doktorunuzu arayınız.
 6. Tüberküloz (verem), herhangi bir enfeksiyon varlığı, gözlerde uçuk enfeksiyonu, hastalık nöbetleri, epilepsi (sara), kalp hastalığı, yüksek tansiyon, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, tiroid bozukluğu durumlarından biri veya birkaçına sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-200  mikrogram İnhalasyon Tozu’nun Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Ağız yoluyla inhalasyon şeklinde alınır. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almalısınız.   Ağızda pamukçuk oluşumunu ve beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.
 3. Ağızlık kapağını çekip çıkartınız. İnhalerin ağızlık kısmı aşağıya gelecek şekilde baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında tutunuz. Tozun ağızlık kanalına serbestlemesi için tık sesi duyana kadar sıkıştırınız.  Nefesinizi dışarıya verebildiğiniz kadar veriniz ve İnhalerin ağızlık kısmını ağzınıza dişlerinizin arasına yerleştiriniz.  Dudaklarınızı sıkıca kapatınız ve ağzınızdan hızlı ve derin bir  nefes alınız. İnhaleri ağzınızdan çıkarınız ve olabildiğince nefesinizi içinizde tutunuz. Daha sonra normal şekilde nefes almaya devam ediniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, titreme yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Formoterol fumarat, Budesonid’dir.
İlaç Marka İsmi: COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-200 mikrogram İnhalasyon Tozu

COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-200  mikrogram İnhalasyon Tozu İlaç Prospektüsü


COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-200 mikrogram İnhalasyon Tozu İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın