Cogniven Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Ginkgo biloba yaprak ekstresi’dir.  Cogniven Tablet, beyine kan akışını arttırarak hafızanın ve konsantrasyonun gelişmesine, ruh halinin iyileştirilmesine ve anksiyete (endişe, kaygı), stres, baş dönmesi, kulaklarda çınlama ve başağrısının azaltılmasına da yardımcı olur. Ayrıca uzuvlara da kan akışını arttırmada da kullanılır.Kulak çınlaması, migren ağrıları, dolaşım düzensizliği tedavisi ile ilgilidir.

Cogniven Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kulak çınlaması, migren ağrıları, dolaşım düzensizliği tedavisi ile ilgilidir.
  3. Eğer kan pıhtılaşma bozukluğu veya  herhangi bir kanama probleminiz varsa, ya da kan  pıhtılaşmasını önleyici bir ilaç kullanıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz.
  4. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kesinlikte kullanmayıınız.

Cogniven Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Her dozu  bir bardak dolusu su ile birlikte yutunuz.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. El ve ayak parmaklarında karıncalanma, kas ağrısı, hissizlik, kalp krizi, göğüs ağrısı , halsizlik  gibi durumlarda derhal ilacı almayı durdurup  doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi:  Ginkgo biloba yaprak ekstresi

İlaç Marka İsmi: Cogniven Tablet

Bir Yorum Yazın