Cloder Oral Sprey

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Klorheksidin glukonat’tır. Cloder Oral Sprey , ağız içi mikroplarını öldürücü ve gelişmelerini engelleyici  bir ağız solüsyonudur. Her türlü diş, damak,boğaz operasyonlarından sonra, protez kullanımından dolayı oluşan ağız içi iltihapları, diş plakları oluşumunun önlenmesi, diş  eti iltihaplarının önlenmesi, küçük aftlar, faranjit, bademcik iltihaplarının önlenmesi, gırtlak iltihabı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Cloder Oral Sprey Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Her türlü diş, damak,boğaz operasyonlarından sonra, protez kullanımından dolayı oluşan ağız içi iltihapları, diş plakları oluşumunun önlenmesi, diş  eti iltihaplarının önlenmesi, küçük aftlar, faranjit, bademcik iltihaplarının önlenmesi, gırtlak iltihabı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.
  3. İlacı ağzınızda bir dakika  kadar çalkalayınız. Daha sonra tükürünüz. Gargarayı yutmayınız. İlacı kullandıktan sonra dişlerinizi fırçalamayınız, birşey yeyip, içmeyiniz.
  4. İlacı kullanmaya başladıktan birkaç hafta içinde iyileşme görülse de doktorunuzun tavsiye ettiği sürece kullanmaya devam ediniz.
  5.  Bu ilacı 12 yaşından küçük kocuklara vermeyiniz.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Cloder Oral Sprey’nin kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Spreyi kullanmadan önce düzenli bir püskürtme elde etmek için birkaç defe havaya püskürtünüz. Daha sonra ilgili bölgeye yönelterek püskürtünüz. Ağzınızda  kötü bir tat oluşabilir, ağzınızı su ile çalkalamayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tartar oluşumunda artış, tat almada değişiklik, diş dolgusunda, protezlerde renk değişimi gibi yan etkiler görülebilir.

laç Etken Maddesi: Klorheksidin glukonat

İlaç Marka İsmi:  Cloder Oral Sprey

Bir Yorum Yazın