Cirrus Uzun Salım Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Setirizin hidroklorür, Psödoefedrin hidroklorür ‘dür.  Cirrus Uzun Salım Film Tablet, vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı gibi alerjik belirtileri tedavi  eder, burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar.  Saman nezlesi (mevsimsel nezle)  ve yıl boyu süren alerjik nezlenin sebep olduğu hapşırma, göz sulanması,  burun akıntısı ve burun tıkanıklığı, göz ve burunda kaşıntı, kızarıklık, ödem  gibi belirtilerin tedavisinde kullanılır.

Cirrus Uzun Salım Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Saman nezlesi (mevsimsel nezle)  ve yıl boyu süren alerjik nezlenin sebep olduğu hapşırma, göz sulanması,  burun akıntısı ve burun tıkanıklığı, göz ve burunda kaşıntı, kızarıklık, ödem  gibi belirtilerin tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer böbrek veya  karaciğer yetmezliğiniz varsa ya da kalp atışlarınızda düzensizlik, yüksek tansiyon, tiroid bozukluğu, prostat büyümesi veya şeker hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.
 4. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşünüz.
 5. İlacın sakinleştirici etkisi vardır.  Araç ya da makine kullanmak gibi uyanık ve dinç olmayı gerektiren aktivitelerde  çok dikkatli olunuz.
 6. Eğer düzenli olarak kullandığınız uyku verme ihtimali olan ilaçlardan (soğuk algınlığı, ağrı kesiciler, alerji veya depresyon ilaçları gibi) kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 8. 12 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Cirrus Uzun Salım Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen aç veya tok karnına alabilirsiniz. Günde 2 kez 1 tablet alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, kusma,  baş dönmesi, sersemlik, baş ağrısı, sinirlilik, yorgunluk, uyku bozukluğu, ağız kuruluğu, kalp atımlarında artış yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Setirizin hidroklorür, Psödoefedrin hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Cirrus Uzun Salım Film Tablet

Cirrus Uzun Salım Film Tablet İlaç Prospektüsü


cirrus-uzun-salim-film-tablet-ilac-prospektusu

Bir Yorum Yazın