Calpol 120 mg Süspansiyon ‘’Bebek ve çocuklar için’’

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol’dur. Calpol 120 mg Süspansiyon ‘’Bebek ve çocuklar için’’ , hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş durumlarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında kullanılır.Kullanımı 3 aylık ve üzeri bebekler  ile 6 yaş arası çocuklar içindir.

 Calpol 120 mg Süspansiyon ‘’Bebek ve çocuklar için’’ Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş durumlarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında kullanılır.
  3. 3 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.
  4. 5 günden fazla kullanmayınız.
  5. Karaciğer veya böbrek rahatsızlığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.
  6. Kalp, akciğer hastaları ve anemisi olanlarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.
  7. 3 günden fazla süren ateş ve 5 günden fazla devam eden ağrılarda doktorunuza başvurunuz.

 Calpol 120 mg Süspansiyon ‘’Bebek ve çocuklar için’’ ‘un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Hafif bulantı, ishal , halsizlik yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Parasetamol

İlaç Marka İsmi: Calpol 120 mg Süspansiyon ‘’Bebek ve çocuklar için’’

Calpol 120 mg Süspansiyon ‘’Bebek ve çocuklar için’’ İlaç Prospektüsü


Calpol-Süspansiyon-‘’Bebek-ve-çocuklar-için’’-İlaç-Prospektüsü

Yorum(2)

  1. 22 Mart 2016
  2. 3 Ekim 2016

Bir Yorum Yazın