CABRAL Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Feniramidol hidroklorür’dür. CABRAL Ampul, kas gevşetici ve ağrı kesicidir. Kas-iskelet sistemi ile ilişkili, akut ağrı ile birlikte görülen kas spazmlarına (kasılmalarına) bağlı hastalık belirtilerinin tedavisinde kullanılır.  Bel bölgesindeki yerleşik ağrılar, bel ağrıları, romatizmal kas ağrıları,  disk rahatsızlıkları, siyatik ağrılarının giderilmesi ve fizik tedavi ve su altı masajı gibi diğer tedavileri destekleyici olarak kullanılır. Kas gerginliğini giderir, kramp halindeki iskelet kasının fonksiyonunu sağlar ve ağrıyı geçirir.

CABRAL Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kas gevşetici ve ağrı kesicidir. Kas-iskelet sistemi ile ilişkili, akut ağrı ile birlikte görülen kas spazmlarına (kasılmalarına) bağlı hastalık belirtilerinin tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa ya da kan basıncınız düşükse; kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız.
 4. İlacın kullanımından sonra baş dönmesi ve sersemlik oluşabilir. Bundan dolayı ilacın alımının ardından yaklaşık 1 saat istirahat ediniz.
 5. Kullanımı baş dönmesi ve sersemliğe sebep olabileceğinden, araç ya da makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 6. Çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.
 7. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

  CABRAL Ampul’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Kas içine, kalça bölgesine  enjeksiyon yoluyla uygulanır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, uyuşukluk, baş dönmesi, sersemlik hali, isilik, kaşıntı ve dilde yanma duyusu seyrek görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Feniramidol hidroklorür
İlaç Marka İsmi: CABRAL Ampul

CABRAL Ampul kullanma talimatı


CABRAL Ampul İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın