CABRAL 400 mg Draje

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Feniramidol hidroklorür’dür. CABRAL 400 mg Draje , kas gevşetici ve ağrı kesicidir. Kas-iskelet sistemi ile ilişkili, akut ağrı ile birlikte görülen kas spazmlarına (kasılmalarına) bağlı hastalık belirtilerinin tedavisinde kullanılır.  Bel bölgesindeki yerleşik ağrılar, bel ağrıları, romatizmal kas ağrıları,  disk rahatsızlıkları, siyatik ağrılarının giderilmesi ve fizik tedavi ve su altı masajı gibi diğer tedavileri destekleyici olarak kullanılır. Kas gerginliğini giderir, kramp halindeki iskelet kasının fonksiyonunu sağlar ve ağrıyı geçirir.

CABRAL 400 mg Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kas gevşetici ve ağrı kesicidir. Kas-iskelet sistemi ile ilişkili, akut ağrı ile birlikte görülen kas spazmlarına (kasılmalarına) bağlı hastalık belirtilerinin tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa ya da kan basıncınız düşükse; kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız.
 4. İlacın kullanımından sonra baş dönmesi ve sersemlik oluşabilir. Bundan dolayı ilacın alımının ardından yaklaşık 1 saat istirahat ediniz.
 5. Kullanımı baş dönmesi ve sersemliğe sebep olabileceğinden, araç ya da makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 6. Çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.
 7. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

CABRAL 400 mg Draje’nin Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte tok karnına alınız.
 3. Günlük önerilen doz: günde 3 defa 1-2 drajedir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, uyuşukluk, baş dönmesi, sersemlik hali, isilik, kaşıntı ve dilde yanma duyusu seyrek görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Feniramidol hidroklorür
İlaç Marka İsmi: CABRAL 400 mg Draje

Yorum(7)

 1. 6 Temmuz 2016
 2. 6 Temmuz 2016
 3. 26 Temmuz 2016
 4. 3 Ağustos 2016
  • 23 Aralık 2016
 5. 23 Eylül 2016
 6. 4 Şubat 2017

Bir Yorum Yazın

error: