Bilokan Supra Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Ginkgo biloba yaprak ekstresi’dir. Bilokan Supra Film Tablet, beyine kan akışını arttırarak hafızanın ve konsantrasyonun gelişmesine, ruh halinin iyileştirilmesine ve anksiyete (endişe, kaygı), stres, baş dönmesi, kulaklarda çınlama durumlarında kullanılır ve baş ağrısının azaltılmasına da yardımcı olur. Ayrıca uzuvlara kan akışını arttırmada da kullanılır. Ağrısız yürüme mesafesinin arttırılması; vertigo, kulak çınlaması ve denge bozuklukları; Alzheimer tipi bunama veya vasküler bunama, organik beyin sendromu kaynaklı unutkanlık, dikkat ve konsantrasyon bozukluğu, ruhsal uyum bozuklukları, baş dönmesi, baş ağrısı, kulak çınlaması gibi beyin ile ilgili performans bozuklukları tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

 

Bilokan Supra Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kulak çınlaması, migren ağrıları, dolaşım düzensizliği tedavisi ile ilgilidir.
  3. Eğer kan pıhtılaşma bozukluğu veya  herhangi bir kanama probleminiz varsa, ya da kan  pıhtılaşmasını önleyici bir ilaç kullanıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz.
  4. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kesinlikte kullanmayıınız.

Bilokan Supra Film Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Baş ağrısı ve mide bulantısı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

 

İlaç Etken Maddesi: Ginkgo biloba yaprak ekstresi

İlaç Marka İsmi:  Bilokan Supra Film Tablet

Bir Yorum Yazın