Betnovate Saç Losyonu

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Betametazon valerat’tır.Betnovate Saç Losyonu, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı  bir ilaçtır. Deride yağ bezlerinin yoğun olduğu yerlerde görülen iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı (unna hastalığı);  saçlı deride kepeklenme ile birlikte görülen iltihabi hastalıklar ve sedef hastalığı tedavisi ile ilgilidir.

Betnovate Saç Losyonu Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı bir ilaçtır.
 3. Bu ilaç, bakteri, mantar veya virüs kaynaklı cilt enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 4. Eğer bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra, bakteri, mantar veya virüs enfeksiyonu belirtileri görülürse doktorunuzla görüşünüz. Böyle bir durumda uygun ilaç tedavisine başlanmalıdır.
 5. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız.
 6. Bu ilacı 1 yaşın altındaki çocuklarda görülen cilt hastalıklarında kullanmayınız.
 7. İlacı, kurumuş, çatlamış, rüzgar yanığı, güneş yanığı ya da açık yaralı ciltlerde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 8. İlacı yüz, göz çevrelerine ve vücudun kıvrımlı veya ince cilt bölgelerine kullanmamaya dikkat ediniz.
 9. İlacı kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse doktorunuzla görüşünüz.
 10. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 11. Doktor tavsiyesi olmadan bu ilacı çocuklarda kullanmayınız.
 12. Eğer virüs, mantar veya bakteri kaynaklı bir cilt enfeksiyonu, ağız çevresinde oluşan kırmızı kabarcıklar ile belirgin iltihabi  bir deri  hastalığı, gül hastalığı (rozase) ya da gençlerde görülen kıl kökü etrafında oluşan sivilce durumlarında bu ilacı kullanmayınız.
 13. Herhangi bir cilt enfeksiyonu varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz.
 14. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Betnovate Saç Losyonu’nun kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. İlacı hastalıklı saç derisine ufak bir miktar uygulayıp, hafifçe masaj yapınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Hastalık belirtilerinde artış veya deri iltihabı gibi yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup, acilen doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Betametazon valerat

İlaç Marka İsmi:  Betnovate Saç Losyonu

Bir Yorum Yazın