Bepanthen Plus Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Dekspantenol, Klorheksidin hidroklorür’dür. Bepanthen Plus Krem, ciltteki enfeksiyonları ve mikropları öldürücü, gelişmelerini önleyici ve cilt onarıcı bir ilaçtır. Yatak yaraları; bacak ülseri; deri çatlakları; meme başı çatlakları; anüs çatlakları; enfeksiyona bağlı olmayan yaralar; enfeksiyon riski taşıyan yaralar; ameliyat yaraları; doku nakilleri; yanıklar; güneş yanıkları; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar;  deri iltihabı; pişik; enfeksiyona bağlı egzama; kuru ve tahriş olmuş ciltlerin tedavisi için kullanılır.

Bepanthen Plus Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Yatak yaraları; bacak ülseri; deri çatlakları; meme başı çatlakları; anüs çatlakları; enfeksiyona bağlı olmayan yaralar; enfeksiyon riski taşıyan yaralar; ameliyat yaraları; doku nakilleri; yanıklar; güneş yanıkları; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar;  deri iltihabı; pişik; enfeksiyona bağlı egzama; kuru ve tahriş olmuş ciltlerin tedavisi için kullanılır.
 3. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz.
 4. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini gerekli görülmesi halinde bir gazlı bez ile ya da ped ile kapatınız.
 5. Eğer çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmayınız. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz. Çocuğun bezini sık sık değiştiriniz.
 6. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınınız.
 7. İlacı meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.
 8. İlacın gözlerinize, ağız içine ve vajinaya kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Bepanthen Plus Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz. Gerekli görüldüğünde gazlı bez ile kapatılabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Yaygın görülen bir yan etki gözlenmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi:   Dekspantenol, Klorheksidin hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Bepanthen Plus Krem

Bepanthen Plus Krem İlaç Prospektüsü


Bepanthen-Plus-Krem-İlaç-Prospektüsü

 

1 Yorum

 1. 28 Ağustos 2016

Bir Yorum Yazın