ASEC Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Aseklofenak’tır. ASEC Film Tablet, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır. Kireçlenme (osteoartrit), eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu (romatoid artrit) ve omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemlerin sertleşmesi, hareket yeteneğinin azalması ya da kaybolmasıyla karakterize ağrılı, ilerleyici bir  romatizmal hastalık (ankilozan spondilit)  ile ilgili ağrı ve yangıların azaltılmasında kullanılır.

ASEC Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kireçlenme (osteoartrit), eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu (romatoid artrit) ve omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemlerin sertleşmesi, hareket yeteneğinin azalması ya da kaybolmasıyla karakterize ağrılı, ilerleyici bir  romatizmal hastalık (ankilozan spondilit)  ile ilgili ağrı ve yangıların azaltılmasında kullanılır.
 3. Kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme gibi riskler oluşturabilir. Siyah, kanlı ya da katranımsı dışkı ve kanlı öksürük ya da kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acilen doktorunuza başvurunuz.
 4. Eğer daha önceden geçirmiş olduğunuz kalp krizi ve felç , kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması  ile kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, astım, burunda  polip varlığı, karaciğer  rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı  varsa, durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.
 5. Eğer ağır karaciğer veya böbrek yetmezliği, geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak ülseri, mide ve bağırsaklarda kanama ya da  iltihap veya ağrı kesici ilaçlara (örneğin ibuprofen,  diklofenak, Asetilsalisilik asit/Aspirin gibi) alerji durumlarından herhangi birine sahipseniz  bu ilacı kullanmayınız.
 6. Yaşlı hastalarda mide ve bağırsaklarda kanama riski daha yüksek olduğundan, dikkatli kullanılmalıdır.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 8. 18 yaş altı çocuklarda ve ergenlerde kullanılmamalıdır.
 9. Baş dönmesi, göz kararması, sersemlik gibi yan etkilerinden dolayı, araç ya da makine kullanmak gibi dikkat gerektiren aktivitelerden kaçınınız.
 10. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Hamilelik döneminde doğmamış bebeğe zarar verebilir. Emzirme döneminde de anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ASEC Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte tok karnına alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Sersemlik,  bulantı,  ishal, hazımsızlık, karın ağrısı ve karaciğer enzimlerinde artış yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Aseklofenak
İlaç Marka İsmi: ASEC Film Tablet

ASEC Film Tablet Kullanma Talimatı


ASEC Film Tablet İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın