AIRPACK İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Budesonid, Formoterol fumarat’ tır. AIRPACK  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül, solunumu daha iyi bir hale getirmek için bronşları genişleten, kasları gevşeten  bir ilaçtır.  Vücutta iltihabi durumlara yol açan maddelerin salınmasını engelleyerek çalışır. Astım ve KOAH  hastalarında  bronşlarda meydana gelen kasılmaların giderilmesi ve önlenmesinde kullanılır.

AIRPACK  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Astım ve KOAH  hastalarında  bronşlarda meydana gelen kasılmaların giderilmesi ve önlenmesinde kullanılır.
 3. Bu ilacın kullanımı çocuklarda gelişimi etkileyebilir Çocuğunuzun normalden daha yavaş geliştiğini gözlemliyorsanız durumu doktorunuza bildiriniz.
 4. Bu ilacın uzun süre kullanımı kemik erimesine sebep olabilir. D vitamini ve kalsiyum eksikliği, egzersiz yapmamak, sigara kullanımı, aile geçmişinde osteoropoz olması kemik erimesi riskini daha da arttırmaktadır. Bu risk durumlarından herhangi biri varsa ilacı kullanmadan önce doktorunuzla görüşmelisiniz.
 5. Bu ilacın kullanımı sırasında kalp atışlarında artış, nöbetler, uykusuzluk, huzursuzluk, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı durumlarından herhangi biri  görüldüğünde  doz ayarı yapılabilmesi için acilen doktorunuzu arayınız.
 6. Tüberküloz (verem), herhangi bir enfeksiyon varlığı, gözlerde uçuk enfeksiyonu, hastalık nöbetleri, epilepsi (sara), kalp hastalığı, yüksek tansiyon, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, tiroid bozukluğu durumlarından biri veya birkaçına sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu bildirmelisiniz.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

AIRPACK  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Ağız yoluyla inhalasyon şeklinde alınız. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almalısınız.  İnhalasyon cihazının nasıl kullanılacağı hakkında doktor veya bir başka sağlık personelinden bilgi alınız. İlacın kullanımından sonra, ağızda pamukçuk oluşumunu ve  beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Hırıltı ve solunum problemleri ya da ağırlaşan astım krizi, ağız içerisinde beyaz lekeler ya da yaralar, kalp atışlarında artış , göğüs ağrısı, titreme sinirlilik hali durumlarından herhangi biri veya birkaçı görüldüğünde tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Budesonid, Formoterol fumarat
İlaç Marka İsmi: AIRPACK  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

Bir Yorum Yazın